גלים أمواج חדשות
כניסה
דף ראשי > תרבות ופנאי > פורים ירוק? זה לא צחוק! פורסם: 27/2/2014

פורים ירוק? זה לא צחוק!

חג פורים מתקרב ובא, וההכנות בעיצומן. החנויות והדוכנים עמוסי תחפושות, אביזרים, רעשנים ומשלוחי מנות. רבים כבר החליטו למה יתחפשו ואחרים עדיין מתלבטים. מה צפוי לכם השנה בפורים? קרנבל תחפושות, עדלאידע צבעונית, החלפת משלוחי מנות בכיתה... קניות והוצאות כספיות רבות? לאו דווקא. אפשר לחגוג פורים ירוק! בעודכם מתכוננים לחג, ריכזנו בכתבה זו כמה רעיונות שיעזרו לכם לחגוג את פורים תוך כדי התחשבות בסביבה, ובמקרים רבים גם בדרך חסכונית הרבה יותר

מאת: חגית אוחנה

 

תחפושות יד שנייה

אפשר גם לקנות בזול: יריד תחפושות יד שנייה
אפשר גם לקנות בזול: יריד תחפושות יד שנייה

אז החלטתם למה תתחפשו, הלכתם לחנות הקרובה, רכשתם תחפושת חדשה ונוצצת, הוצאתם בשמחה מהאריזה, ו... לבשתם אותה בדיוק פעמיים. נכון? ובשנה הבאה תרצו תחפושת חדשה. קצת חבל, לא? כמובן, אפשר להעביר את התחפושת לאחים צעירים, לשכנים או לחברים. אפשרות נוספת היא להחליף תחפושות, למכור ולקנות תחפושות משומשות (שלרוב הן במצב מצוין, בדיוק כמו התחפושת שלכם מהשנה שעברה). איך עושים זאת?

 

שוק תחפושות

אפשר ליזום ולארגן שוק החלפת תחפושות בבית הספר או במתנ"ס השכונתי. תוכלו לפנות למועצת התלמידים בבית הספר, להנהלת בית הספר או המתנ"ס, ולהציע לערוך יריד תחפושות. קובעים תאריך ליריד, מפרסמים (חשוב שכולם ידעו מראש ויביאו את התחפושות הישנות שלהם) ומכינים דוכנים להצבת התחפושות. יום לפני התאריך שנקבע ממיינים את התחפושות לפי גילאים, נושאים וסוגים. אפשר להחליט על מחיר סמלי אחיד לכל התחפושות ביריד, וביום עצמו – כולם משוטטים בין הדוכנים ומחפשים את התחפושת שתתאים להם, ובאותה ההזדמנות נפטרים מהתחפושת הישנה.

 

להכין תחפושת

תחפושת של תוכי בהכנה עצמית
תחפושת של תוכי בהכנה עצמית

דרך אחרת לחסוך היא להכין תחפושת בעצמכם ולהשתמש בחומרים שכבר ישנם בבית כמו בגדים ישנים, כובעים של סבא, צעיפים ועוד. עם קצת דמיון ויצירתיות אפשר להפוך ערמה של פריטים ישנים לתחפושת מקורית ומלהיבה.

 

שימוש בחומרים ממוחזרים

חג פורים מאופיין גם ביצירתיות רבה: אביזרים לתחפושות, כובעים, משלוחי מנות ועוד. במקומות רבים ברחבי הארץ עורכים עדלאידע, מלבד תחפושות ססגוניות, בעדלאידע משולבות בובות ענק ודמויות שהוכנו במיוחד לאירוע. בית הספר הסביבתי בשדה בוקר נוהג לערוך עדלאידע, ותלמידי בית הספר מכינים מחומרים ממוחזרים את הדמויות והבובות. אמנם ארגון עדלאידע אינו דבר פשוט, אבל הכנת יצירות ברוח החג מחומרים ממוחזרים אינה דבר מסובך. לדוגמה, בקישור הזה תוכלו ללמוד איך להכין רעשנים מקוריים מחומרים ביתיים וממוחזרים. כדאי לנסות!

 

העדלאידע הסביבתית בשדה בוקר
העדלאידע הסביבתית בשדה בוקר

 

משלוח מנות שמכינים לבד

אחת ממצוות החג המהנות והמשמחות היא לתת ולקבל משלוחי מנות. במקום לקנות משלוח מנות מוכן וארוז, אפשר להכין משלוח לבד, בעצמכם! גם מקורי, גם נחמד, ובדרך כלל גם זול יותר. אפשר להכין את האריזה מעטיפה משומשת, מגיליונות של עיתונים צבעוניים, מבקבוק פלסטיק ריק ואפילו מקרטון חלב! רעיונות רבים תוכלו למצוא כאן. כמו כן, בעזרת מבוגר תוכלו לאפות בקלות אוזני המן. עם קצת השקעה ודמיון, תוכלו ליצור משלוח מנות שיהיה כיף להכין, וכמובן גם לקבל.

 

חג פורים שמח, מבדח וירוק!

 

טיפים לחגוג ירוק אפשר למצוא במדריך הירוק של סבבה

ואל תשכחו להיכנס גם לאתר פורים בגלים

   

úâåáåú ìëúáä
שוק תחפושות (שני 09.03.2016)
בכל שנה יש אצלנו שוק תחפושות ואני תמיד מוצאת שם דברים. זה רעיון נהדר :)
חדשות הילדים |  כניסת משתמשים |  הרשמה |  הדרכה למורים |  אתר לדוגמה |  על אודות האתר |  צרו קשר |  נגישות

כל הזכויות שמורות © עמותת סנונית (ראו תנאי שימוש)  |  האתר פועל ברשיון