גלים أمواج חדשות
כניסה
דף ראשי > מדע ומחשבים > קח פרי ותהיה לי בריא! פורסם: 24/11/2008

קח פרי ותהיה לי בריא!

כולנו מכירים את הפתגם "קח פרי ותהיה לי בריא", אך האם שאלתם את עצמכם למה בעצם פירות וירקות נחשבים למאכלים כל כך בריאים?

אבות המזון החיוניים לגופנו.
אבות המזון החיוניים לגופנו.

שלל צבעים, הרבה בריאות
מחקרים רבים מצביעים על קשר בין תזונה עשירה בפירות ובירקות לבין הפחתת הסיכון לחלות בסרטן ובמחלות לב. מתברר גם שלצבע של הפרי או הירק יש משמעות בריאותית, שכן הוא מעיד על סוג החומרים המצויים בו. לדוגמה, העגבנייה וחבריה האדומים מכילים חומר צבע (צבען) בשם ליקופן, שמפחית את הסיכון לחלות במחלות לב ובסוגים מסוימים של סרטן. הסלק, האוכמניות וירקות ופירות אחרים בצבע אדום-סגול מכילים צבענים הנקראים אנתוציאנינים, המגינים על גוף האדם מפני חומרים מסרטנים ועשויים לסייע במניעה של מחלות לב. לכן תזונאים רבים ממליצים לצרוך ירקות ופירות בשלל צבעים.

הכירו את הדגם החדש והמשופר של העגבנייה – העגבנייה הסגולה!

בקרוב, עגבנייות סגולות.
בקרוב, עגבנייות סגולות.

חוקרים מבריטניה השתמשו בידע הקיים על סגולות הריפוי של הצבענים השונים והחליטו לשפר את תכונות הריפוי של העגבנייה על ידי יצירה של עגבניות המכילות, נוסף לליקופן האדום, גם רמות גבוהות של צבענים אדומים-סגולים – האנתוציאנינים. באמצעות שיטות של הנדסה גנטית (כלומר, התערבות בהרכב החומר הגנטי של העגבנייה – הדי.אן.איי שלה) החדירו המדענים לעגבניות גנים של לוע הארי סגול – פרח נוי שניתן למצוא בגינות רבות בארץ ובעולם. כשהבשילו העגבניות המהונדסות הן הפכו לסגולות, ממש כמו חציל, והכילו רמות גבוהות של הצבען האדום-סגול.

האם העגבנייה הסגולה "עובדת"?
כדי לבדוק שהעגבנייה לא רק סגולה אלא גם בריאה יותר ביצעו המדענים ניסוי על קבוצה של עכברים שהראו נטייה לחלות בסרטן. כשהבחינו המדענים כי העכברים שניזונו מהעגבניות הסגולות האריכו חיים הרבה מעבר למצופה והרבה מעבר לעכברים שקיבלו תזונה רגילה, הסיקו כי העגבנייה הסגולה אכן בריאה יותר.

אז מה זה אומר על העתיד שלנו?
"המסקנה שלנו מהניסוי היא שיש לעודד באופן נמרץ ביותר אנשים לשנות את תפריט המזון הרגיל שלהם, ולהמריצם לצרוך מזונות מועשרים ברכיבים תזונתיים החשובים במיוחד לשיפור בריאותם", אמרה החוקרת הראשית בצוות שערך את הניסוי. "אם הצלחנו כך בחיות מעבדה, מדוע שלא נצליח גם בבני אדם?".

במילים אחרות, אנו יכולים לשמור על הבריאות שלנו ולחזק אותה באמצעות אכילת מאכלים פשוטים וטעימים, המכילים בתוכם חומרים מיוחדים הדרושים לבריאותנו. ארוחת צהריים עשויה להיות טיפול טעים ומועיל.

ואיפה החסרונות?
הכל טוב ויפה, אלא שנכון להיום המחקר נמצא בשלב מאוד מוקדם, ועוד לא ניתן לרפא חולי סרטן בעזרת אכילת עגבניות. כרגע המחקר עוד מתרכז בניסויים על חיות מעבדה, ויעבור עוד זמן מה עד שיוכלו לכלול בו ניסויים על בני אדם. ואף על פי כן, המדענים אופטימיים: "זה מאוד מעודד", ציינה החוקרת קתי מרטין ממכון ג'ון אינס בבריטניה, "שבאמצעות שינוי התפריט היומי או מרכיב מסוים בתפריט ניתן לשפר את בריאותן של חיות – ואולי גם של בני אדם".

בינתיים נגזר עלינו להתאזר בסבלנות, ועד שפרי או ירק מסוימים ישמשו אותנו כתרופה (טעימה ומשביעה) למחלות, די להסתפק בתפריט עשיר בפירות וירקות – צבעוניים ובריאים.

מאת עפרה לויכטר    פורסם: 24/11/2008

חדשות הילדים |  כניסת משתמשים |  הרשמה |  הדרכה למורים |  אתר לדוגמה |  על אודות האתר |  צרו קשר |  נגישות

כל הזכויות שמורות © עמותת סנונית (ראו תנאי שימוש)  |  האתר פועל ברשיון