גלים أمواج חדשות
כניסה
דף ראשי > תרבות ופנאי > איתמר פוגש אופרה פורסם: 12/7/2009

איתמר פוגש אופרה

וגם ארנב

איתמר פוגש ארנב וגם כינורות, פסנתר וצ'לו. בתזמורת הפילהרמונית החליטו להעלות יצירה לילדים. הסיפור שנבחר היה 'איתמר פוגש ארנב'  של הסופר דויד גרוסמן. מפגש מרתק.

מאת שירה צרי


מכירים את הספר 'איתמר פוגש ארנב' של דויד גרוסמן? או אולי ספר אחר מסדרת ספרי איתמר? את הספרים האלה כתב דויד

גרוסמן ורכטר, הכותב והמלחין
גרוסמן ורכטר, הכותב והמלחין

גרוסמן לפני כעשרים שנה. הגיבור הוא איתמר ובכל ספר עוברת עליו הרפתקה אחרת.
בספר 'איתמר פוגש ארנב' מתרחשת פגישה בין איתמר ובין ארנב. בהתחלה הם פוחדים זה מזה, אך בהמשך הספר הם לומדים לקבל ולאהוב זה את זה.

הייתם חושבים שהספר הזה יכול להפוך למוסיקה?
בתזמורת הפילהרמונית הישראלית חשבו שכן. הם החליטו שצריך לקרב את קהל הילדים אל המוסיקה, ולכן חיפשו כותב ליצירה מוסיקלית שתהיה מיועדת לילדים. הם פנו אל הסופר דויד גרוסמן כדי שיכתוב להם יצירה לילדים. גרוסמן הציע לכתוב יצירה שתתבסס על הספר 'איתמר פוגש ארנב'. את היצירה החליט גרוסמן להקדיש לזכר בנו אורי שנפל במלחמת לבנון השנייה.

מהכבש לארנב
אנשי התזמורת פנו למלחינים שונים כדי שיגישו הצעות להלחין את היצירה. מבין ההצעות, הם בחרו את זו של המלחין יוני רכטר. רכטר כבר הלחין בעבר לילדים את התקליט 'הכבש השישה עשר' שרבים מכם בוודאי מכירים. הוא עבד על ההלחנה של היצירה שנה וחצי. כדי להפוך את הסיפור ליצירה מוסיקלית, כתב גרוסמן עוד שירים שהצטרפו ליצירה והולחנו אף הם בידי רכטר.
היצירה הושמעה לראשונה לפני כחודש בהיכל התרבות בתל אביב. לשעות ספורות התמלא האולם בילדים רבים שבאו לראות את היצירה, שנכתבה בסגנון אופרה. ביצירה משחקים אלי גורנשטיין (בתור הארנב) ועדי צ'זרה (בתור איתמר), הקריין הוא לא אחר מאשר הסופר דויד גרוסמן בעצמו.

כעת, עובדים על הפיכת היצירה הזאת ליצירה שמתאימה לתזמורת קאמרית, כלומר תזמורת קטנה יותר מן התזמורת הפילהרמונית שכוללת עשרות נגנים. כך תוכל היצירה לנדוד ברחבי הארץ ולהביא את המוסיקה והסיפור אל ילדים בכל הארץ.


לכתבת וידאו על היצירה

 

   

חדשות הילדים |  כניסת משתמשים |  הרשמה |  הדרכה למורים |  אתר לדוגמה |  על אודות האתר |  צרו קשר |  נגישות

כל הזכויות שמורות © עמותת סנונית (ראו תנאי שימוש)  |  האתר פועל ברשיון