גלים أمواج חדשות
כניסה
דף ראשי > מדע ומחשבים > בנו של אילן רמון נהרג בהתרסקות מטוס פורסם: 14/9/2009

בנו של אילן רמון נהרג בהתרסקות מטוס

אסף רמון, בנו של האסטרונאוט הישראלי הראשון, אילן רמון, נהרג אתמול בהתרסקות מטוסו. רק לפני שלושה חודשים סיים אסף רמון בהצטיינות קורס טייס, ולפני כחצי שנה ניצל מתאונה לאחר שמנוע המטוס שלו כבה במהלך טיסה. אביו, אילן רמון, נהרג לפני שש שנים בעת שהמעבורת שהטיסה אותו לחלל התפרקה עם שובה לכדור הארץ.

יוסי סעידוב

 

אסף רמון
אסף רמון

טייס חיל האוויר אסף רמון נהרג אתמול בהתרסקות מטוסו בתאונת אימונים. אסף רמון הוא בנו של אילן רמון, האסטרונאוט הישראלי הראשון, שנהרג לפני שש שנים באסון המעבורת קולומביה. אסף, הבן הבכור למשפחת רמון, הותיר אחריו את אמו רונה, שני אחים ואחות קטנה.

 

רק לפני כשלושה חודשים סיים אסף רמון את קורס הטייס בהצטיינות. נשיא המדינה, שמעון פרס, ענד את כנפי הטייס על זרועו ובירך אותו על כך שהוא ממשיך את דרכו של אביו המנוח. לפני כחצי שנה, במהלך טיסת אימון שגרתית, כבה המנוע במטוס הססנה שאסף טס בו. זו הייתה טיסת אימון שהתלווה אליה מדריך טיסה, והוא הדריך את אסף כיצד לפעול כדי להתגבר על התקלה. בסופו של דבר נחת המטוס בשלום.

 

אתמול בצהריים יצא אסף רמון לטיסת אימון שגרתית שדימתה קרב אווירי בין מטוסים. במהלך טיסת האימון אבד לפתע הקשר עם אסף. המטוס נעלם ממסכי הרדאר והקשר האלחוטי עם אסף אבד. מטוסו, כך התברר, צלל לעבר הקרקע והתרסק. כוחות חילוץ שהגיעו למקום כעבור זמן קצר גילו כי נוצר מכתש במקום ההתרסקות וכי אסף נהרג.

 

שלושה אלופי חיל האוויר, בהם מפקד חיל האוויר, באו לביתה של רונה רמון כדי לבשר לה על מותו של בנה הבכור. מאוחר יותר בא למקום גם הרמטכ"ל, גבי אשכנזי, ובשעות הערב בא גם שר הביטחון, אהוד ברק, כדי לנחם את המשפחה האבלה.

 

 

אילן רמון
אילן רמון

לפני שש שנים וחצי ניספה אביו של אסף, אילן, באסון המעבורת קולומביה. אילן רמון, אחד הטייסים המוערכים ביותר בחיל האוויר, השתתף במלחמת יום כיפור, ובשנת 1981 היה שותף לתקיפת הכור הגרעיני בעיראק. הוא נבחר להיות הישראלי הראשון שיטוס לחלל במעבורת האמריקאית. לאחר חודשים רבים של אימונים המריא צוות האסטרונאוטים לחלל ושהה שם במשך 16 ימים. המדינה כולה עקבה מדי יום אחר מעשיו של אילן רמון בחלל. הוא דיווח מתוך החללית עד כמה ישראל נראית קטנה מהחלל, וסיפר כמה הוא גאה להיות ישראלי. אשתו, רונה, שלחה אליו באמצעות דואר אלקטרוני את השיר "התשמע קולי".

 

אולם, כאשר שבה המעבורת לכדור הארץ חלה תקלה בעת הכניסה לאטמוספרה, המעבורת התפוצצה וכל שמונת האסטרונאוטים שהיו בה נהרגו. אסף רמון, שהיה אז רק בן 15, השתתף בטקסי האזכרה לזכר אביו במדשאת הבית הלבן, וכבר אז סיפר על רצונו להמשיך את דרכו של אביו ולהיות טייס. יהי זכרו ברוך.

 

בוא להכיר

אתר "סנונית בחלל" נבנה לזכרו של אילן רמון. היכנסו לאתר כדי לקבל מידע נוסף על אילן רמון, ולשחק במשחקי חלל.
   

úâåáåú ìëúáä
אילן רמון (נגה 02.03.2016)
אני משתתפת בצערכם סיפור מאוד מאוד מרגש
חדשות הילדים |  כניסת משתמשים |  הרשמה |  הדרכה למורים |  אתר לדוגמה |  על אודות האתר |  צרו קשר |  נגישות

כל הזכויות שמורות © עמותת סנונית (ראו תנאי שימוש)  |  האתר פועל ברשיון