גלים أمواج חדשות
כניסה
דף ראשי > חברה וכלכלה > סוף לשביתת העובדים הסוציאליים פורסם: 30/3/2011

סוף לשביתת העובדים הסוציאליים

סיום שביתת העובדים הסוציאליים

לאחר 23 ימים, סוף-סוף הגיעה שביתת העובדים הסוציאליים לסיומה! מה הצליחו העובדים הסוציאליים להשיג בשביתה? ומדוע רבים מהעובדים הסוציאליים ממשיכים להפגין? על כך, בכתבה הבאה.

מאת: אורית קופל

 

מחאת העובדים הסוציאליים:
מחאת העובדים הסוציאליים: "עם עבודת
קודש לא קונים במכולת".

העובדים הסוציאליים שבתו עשרים ושלושה ימים במחאה על שכרם הנמוך ותנאי העסקתם. השבוע, לאחר משא ומתן ממושך בין איגוד העובדים הסוציאליים למשרד האוצר, הסתיימה השביתה. בית המשפט חייב את הצדדים לסיים את הסכסוך, ולבסוף הצליחו למצוא פשרה ולחתום על הסכם משותף שהביא לסיום השביתה.

 

מה השיגו העובדים הסוציאליים? בין השאר, אפשר למנות את ההישגים הבאים: תוספת ניכרת במשכורת של כלל העובדים הסוציאליים, מענק חד-פעמי למשכורתם הקרובה, קביעת שכר מינימום לעובדים הסוציאליים עובדי העמותות (שאינם מועסקים על ידי המדינה) ותוספת של חמישים מקומות עבודה לעובדים סוציאליים ברשויות המקומיות.

 

למרות ההישגים היפים שהושגו בהסכם עם משרד האוצר, בקרב העובדים הסוציאליים יש להסכם זה מתנגדים רבים. המתנגדים להסכם מוחים על כך שההישגים נמוכים מדי ודרישות רבות של העובדים הסוציאליים לא נענו. לדוגמה, המתנגדים טוענים שתוספות השכר למשכורותיהם נמוכות והן יינתנו ב"פעימות". עוד הם טוענים שמשרד האוצר לא יפצה את העובדים על ימי העבודה שאיבדו בשל השביתה.

 

לכן, למרות סיום השביתה וחזרתם של העובדים הסוציאליים לעבודה, רבים מהם ממשיכים לצאת ולהפגין. המפגינים מתנגדים להסכם שנחתם ודורשים מיושב ראש איגוד העובדים הסוציאליים להתפטר. מקצת המתנגדים להסכם טוענים שיש סיכוי רב שההסכם לא יחזיק מעמד לאורך זמן ובעוד שנה או שנתיים יתחדש מאבק העובדים הסוציאליים לשיפור תנאי עבודתם.

 

נציגי איגוד העובדים הסוציאליים מודים שלא התקבלו כל הדרישות שלהם, אבל מדגישים שאין ברֵרה וכמו בכל סכסוך, כדי להגיע להסכמות, על כל הצדדים להביע נכונות להתפשר.

ומה דעתכם/ן? שתפו אותנו.

   

חדשות הילדים |  כניסת משתמשים |  הרשמה |  הדרכה למורים |  אתר לדוגמה |  על אודות האתר |  צרו קשר |  נגישות

כל הזכויות שמורות © עמותת סנונית (ראו תנאי שימוש)  |  האתר פועל ברשיון