גלים أمواج חדשות
כניסה
דף ראשי > מדינה ופוליטיקה > גלעד שליט: השחרור! > גלעד שליט: השחרור! פורסם: 19/10/2011

גלעד שליט: השחרור!

גלעד שליט חזר הביתה!

התרגשות רבה ניכרה בקולם של שדרני החדשות מערוצי הטלוויזיה והרדיו, עת בישרו לעם ישראל את הבשורה המרגשת – גלעד שליט בבית! על האירועים הדרמטיים, בכתבה הבאה.

מאת: מערכת החדשות

 

אחרי כחמש שנים בשבי, גלעד שליט אדם חופשי

נעם שליט, אביו של גלעד, מחבק את בנו
נעם שליט, אביו של גלעד, מחבק את בנו

בשעה 11:00 בדיוק מסר דובר צה"ל, תת-אלוף יואב (פולי) מרדכי, את ההודעה שעם ישראל חיכה לה 1941 ימים: "גלעד שליט שב הביתה!"

 

דובר צה"ל הוסיף כמה דברים על אודות סדר היום הצפוי לגלעד שליט עד הגיעו לביתו במצפה הילה. הוא מסר שמצבו של גלעד שליט טוב ותקין. דובר צה"ל הוסיף: "למעלה מחמש שנים היינו אתו ועתה הוא עמנו". קודם לעדכון של דובר צה"ל נראתה תמונתו הראשונה של גלעד שליט על מרקעי הטלוויזיה.

 

גלעד נפגש לראשונה עם בני משפחתו

לפני המפגש שוחח גלעד בטלפון עם בני משפחתו, שיחה ראשונה מרגשת מאוד. לאחר מכן, הועבר גלעד שליט במסוק צה"ל לבסיס חיל האוויר תל נוף, שם קידמו את פניו ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, שר הביטחון, אהוד ברק והרמטכ"ל, בני גנץ, ולאחר מכן נפגש גלעד שליט עם משפחתו. ראש הממשלה נשא דברים באמרו: "ביום הזה כולנו מאוחדים בשמחה ובכאב". הוא ציין שהמשימה להחזיר את גלעד חי הביתה עמדה לנגד עיניו, ושמשימה זו בוצעה. כמו כן ציטט את שאמר להוריו של גלעד: "החזרתי את בנכם הביתה".

 

גלעד שליט מדבר עם משפחתו בטלפון
גלעד שליט מדבר עם משפחתו בטלפון

 

גלעד שליט בבית

לאחר המפגש הראשון המרגש, יצאו גלעד שליט ובני משפחתו אל עבר ביתם במצפה הילה. גלעד לא היה בביתו כחמש שנים וחצי, ארוכות וקשות. עתה הוא יזכה לחום ולאהבה מבני משפחתו, חבריו ועם ישראל, שחיכה זמן רב לשובו.

 

שחרור אסירים פלסטינים

ראש הממשלה מחבק את גלעד שליט עם הגעתו
ראש הממשלה מחבק את גלעד שליט עם
הגעתו

עסקת השחרור של גלעד שליט נחתמה בין ישראל לחמאס. על פי העסקה, בשלב הראשון, עם שחרורו של גלעד שליט, שוחררו כחמש מאות אסירים פלסטינים. הם שוחררו לעזה, ליהודה ושומרון, ומקצתם הועברו למדינות אחרות. בשלב השני של העסקה, ישוחררו כחמש מאות אסירים נוספים. בין האסירים ששוחררו יש אסירים אשר ביצעו פיגועים קשים נגד ישראלים וריצו עונשים כבדים מאוד.

שחרור האסירים הרבים, והעובדה שמקצתם אסירים "עם דם על הידיים", לוותה בישראל גם בביקורת קשה מצד מקצת המשפחות השכולות, שיצאו נגד שחרור האסירים שגרמו למות יקיריהם.

 

הימים הבאים

כעת, גלעד שליט עומד בפני תקופה ארוכה של שיקום גופני ונפשי. החיים הממושכים בשבי החמאס היו ודאי קשים מאוד. אבל עתה, בחיק משפחתו האוהבת, החברים והמכרים, ובעזרתה של המדינה, לאט-לאט יוכל גלעד שליט לחזור למסלול חיים תקין.

 

ההתרגשות בישראל גדולה והשמחה רבה. אנו מאחלים לגלעד שליט חיים בריאים, שמחים ומאושרים.

 

ומה דעתכם? ספרו לנו על רגשותיכם ומחשבותיכם בעת שחרור גלעד שליט.

תוכלו גם להיכנס לפעילויות:

   

חדשות הילדים |  כניסת משתמשים |  הרשמה |  הדרכה למורים |  אתר לדוגמה |  על אודות האתר |  צרו קשר |  נגישות

כל הזכויות שמורות © עמותת סנונית (ראו תנאי שימוש)  |  האתר פועל ברשיון