גלים أمواج חדשות
כניסה
דף ראשי > מדע ומחשבים > שבוע החלל בישראל פורסם: 27/1/2014

שבוע החלל בישראל

בחודשים ינואר -פברואר מצוין בישראל שבוע החלל הישראלי, שנערך בחסות סוכנות החלל הישראלית סל"ה. אפשר לומר שלישראל מקום של כבוד בחלל: אסטרונאוט ישראלי כבר נשלח לחלל, חללית ישראלית ראשונה נמצאת בשלבי פיתוח, לצד פיתוח טכנולוגי ומחקרים רבים בתחום החלל שנעשו בארץ. בכתבה הבאה תוכלו לקרוא פרטים על כל אלו

מאת: ד"ר איילת וייצמן

  

אילן רמון: האסטרונאוט הישראלי הראשון

אילן רמון ז
אילן רמון ז"ל, האסטרונאוט הישראלי הראשון

בוודאי שמעתם על האסטרונאוט הישראלי הראשון, אילן רמון ז"ל. ב-2003 יצא רמון למשימה בחלל עם צוות מעבורת החלל "קולומביה". בעקבות תקלה התרסקה המעבורת וכל אנשי הצוות נספו. בהודעה האחרונה שלו מהחלל, כתב אילן לאשתו רונה: "החלל נהדר, ההרגשה נפלאה, המראות לא ייאמנו, הריחוף מדהים, הצוות נהדר, אבל תמיד הכי טוב לחזור הביתה!!!"

על אילן רמון ואסון המעבורת תוכלו לקרוא באתר סנונית בחלל שהוקם לזכרו.

 

 

שבוע החלל הישראלי

בחודשים ינואר-פברואר מצוין שבוע החלל הישראלי, שנערך בחסות סוכנות החלל הישראלית. השנה יעמדו האירועים בסימן חלל לציבור הרחב.

לרגל האירועים הגיעו לישראל אסטרונאוטים מסוכנות החלל האמריקנית  - נאס"א (NASA) –. האסטרונאוטים יבקרו  בבתי ספר ויספרו על החוויה שלהם בחלל. במהלך השבוע יבקרו באירועים בישראל גם ראשי סוכנויות חלל מהעולם, אנשי תעשיות חלל ומדענים שעוסקים בתחום.  למידע ופרטים על האירועים.

 

צפו באסטרונאוטים מתחנת החלל הבינלאומית, מברכים את משתתפי שבוע החלל הישראלי והמשיכו לקרוא על חוקרי החלל הישראלים ועל החללית הישראלית הראשונה.

 

 

חוקרי חלל ישראלים

שיגור הלוויין הישראלי
שיגור הלוויין הישראלי "אופק 7" לחלל

בין המשימות של מעבורת החלל "קולומביה" נכללו כמה ניסויים, בהם ניסוי שפותח בידי צוות מדענים ישראלים ונקרא MEIDEX . מטרת הניסוי הייתה לחקור תכונות של חלקיקי אבק (אירוסולים) באטמוספירה בשיטות של חישה מרחוק. את הניסוי פיתחו חוקרים מאוניברסיטת תל אביב, שהיו מעורבים גם בביצוע הניסוי במהלך טיסת המעבורת.

חקר החלל בישראל מתפרש על פני תחומים רבים: פיתוח טילים ולוויינים, חקר כדור הארץ והאטמוספירה, חקר כוכבי הלכת וגופים אחרים במערכת השמש, חקר כוכבי שבת וגרמי שמים רחוקים וכן חקר היקום והתפתחותו.

 

סוכנות החלל הישראלית

הגוף שמרכז ומארגן את תכנית החלל הלאומית של ישראל בתחום האזרחי נקרא סל"ה – סוכנות החלל הישראלית. סוכנות החלל הישראלית הוקמה, בין היתר, כדי לקדם מחקר בתחום החלל, לתמוך בפיתוח טכנולוגיות חלל חדשניות וייחודיות, ליצור את העתודה הבאה של המדענים בתחום חקר החלל דרך חינוך לחלל וקידום פרויקטים בקהילה וכן לעודד את הרחבת תעשיית החלל וצמיחתה.

תוכלו לקרוא עוד על סל"ה בכתבה על סוכנות החלל הישראלית.

 

חללית ישראלית

עיצוב החללית של SpcaeIL
עיצוב החללית של SpcaeIL

צוות של מהנדסים ישראלים בשם  SpaceIL משתתף בתחרות עולמית שמטרתה להנחית חללית בלתי מאוישת על הירח. הצוות מפתח את החללית הישראלית הראשונה בשאיפה להיות הצוות הראשון מבין המשתתפים בתחרות שיצליח להנחית בשלום חללית על הירח ולשדר משם. תאריך היעד המתוכנן לשיגור הוא סוף שנת 2015.

 

האם גם אתם חובבי חלל? ספרו לנו מה מעניין אתכם בתחום החלל.

   

úâåáåú ìëúáä
כלום (טלי , ירושלים 18.11.2016)
זה שעמום וגם הטקסט היחיד שיש לכם על אילן רמון
מה שמעבר (ליה , ראש העין 09.09.2016)
מעניין אותי מה שמעבר למערכת השמש שלנו
חדשות הילדים |  כניסת משתמשים |  הרשמה |  הדרכה למורים |  אתר לדוגמה |  על אודות האתר |  צרו קשר |  נגישות

כל הזכויות שמורות © עמותת סנונית (ראו תנאי שימוש)  |  האתר פועל ברשיון