גלים أمواج חדשות
כניסה
דף ראשי > ספורט > ה-NBA כאן! > ה-NBA כאן! פורסם: 9/11/2008

ה-NBA כאן!

שריקת הפתיחה

לאחרונה נפתחה עונת המשחקים 2008/2009 בליגת הכדורסל הטובה ביותר בעולם, ליגת ה-NBA! העונה נפתחה במשחק רווי יצרים ושאיפות נקם, בין הבוסטון סלטיקס לקליבלנד קבלירס.

טעם הניצחון.שחקני הסלטיקס חוגגים עם  
גביע האליפות בשנה שעברה (נענע 10)
טעם הניצחון.שחקני הסלטיקס חוגגים עם
גביע האליפות בשנה שעברה (נענע 10)

זה התחיל. שלושים קבוצות יצאו למירוץ שבסופו רק אחת תניף את גביע האליפות. עשרות מיליוני צופים ואוהדים בארה"ב ומסביב לעולם כולו יעקבו בדריכות אחר המשחקים, שיימשכו כמעט חמישה חודשים.

כחצי שעה לפני תחילת המשחק הראשון בעונה עלו שחקני הבוסטון סלטיקס למגרש כדי להניף בפעם ה-17(!) בתולדות הקבוצה את דגל האליפות, שבו זכו בשנה שעברה . בכך הסתיימו חגיגות האליפות שלהם, והעונה החדשה נפתחה. מיד לאחר שנשמעה שריקת הפתיחה החל המירוץ לאליפות החדשה.

מלבד הבוסטון סלטיקס, שאירחו במגרשם הביתי את הקליבלנד קבלירס, התקיימו עוד שני משחקים. אבל במושגים של ליגת ה-NBA, זה לא נחשב ערב עמוס – יש ימים שבהם יכולים להתקיים במקביל יותר מעשרה משחקים בליגה. אם תרצו, תוכלו לחשב בקלות כמה משחקים מתקיימים בממוצע בכל ערב: כל קבוצה משחקת 82 משחקים בדיוק במהלך העונה הסדירה, ובליגה משחקות שלושים קבוצות. לצורך החישוב תוכלו להניח שהעונה נמשכת חמישה חודשים.

המשחק בין הסלטיקס לקבלירס, שפתח את העונה, מעורר עניין מיוחד. בעונה שעברה כבר התקיימו די והותר מפגשים בין שתי הקבוצות, אולם היו נתוני הפתיחה של כל אחת מהן שונים לחלוטין. את העונה שעברה פתחו הקבלירס (או בקיצור: הקאבס) כסגני האלופים של הליגה, ואילו הסלטיקס ניסו לחבר יחדיו סגל שחקנים חדש, לאחר עונה שבה הפסידו בשבעים אחוז מהמשחקים(!) ואחרי כ-20 שנים שחונות שבהן לא זכו באליפות או בסגנות. אך למרות נתוני הפתיחה השונים בתכלית, הסלטיקס ניצחו את הקאבס ובסוף העונה, כאמור, כבשו את האליפות.

העונה, נתוני הפתיחה של שתי הקבוצות הפוכים: הסלטיקס עלו למגרש על תקן האלופים שמשתוקקים להגן על התואר. ולמרות זאת, מאמן הסלטיקס חשש מפני הפסד – מעמדם הרם של שחקניו כאלופי הליגה עלול היה לגרום להם לעודף ביטחון עצמי ולחוסר ריכוז, שישחקו לידיהם של הקאבס. "צורת החשיבה שלנו צריכה להיות שאנחנו לוקחים את הכל ברמה האישית. הם [הקאבס] רוצים לקחת את זה מאיתנו", הסביר מאמן הסלטיקס. "אנחנו לא רוצים להפסיד, בייחוד לא במשחק הראשון".

המתח שליווה את המשחק לא קשור אך ורק לכדורסל. בצד אחד של המגרש התייצבה קבוצת הסלטיקס שמטרתה להגן על תואר האליפות שלה, ואולי לשחזר את ימיה הגדולים מלפני עשרים שנה, אז זכתה בשמונה אליפויות רצופות. בצד השני של המגרש התייצבו שחקני הקאבס, שרצו לנקום על ההפסד מהשנה שעברה ולקחת לסלטיקס את האליפות. אך המוטיבציה הגבוהה של שחקני הקאבס לא הספיקה. הסלטיקס ניצחו בתוצאה 85:90, והקבוצה מבוסטון עשתה את הצעד הראשון לכיוון אליפות ה-NBA לעונת 2008/2009.

הידעת?

פירוש השם "קבלירס" הוא פרשים – ואכן, סמל הקבוצה מקליבלנד הוא חרב סיף על רקע כדורסל. השם "סלטיקס" הוא משחק מילים באנגלית, המרמז לשבטים הקֶלטים, שתושבי אירלנד הם מצאצאיהם. שם זה ניתן לקבוצה כמחווה לקהילה האירית הגדולה בבוסטון.

מאת מיקו רותם    פורסם: 9/11/2008

חדשות הילדים |  כניסת משתמשים |  הרשמה |  הדרכה למורים |  אתר לדוגמה |  על אודות האתר |  צרו קשר |  נגישות

כל הזכויות שמורות © עמותת סנונית (ראו תנאי שימוש)  |  האתר פועל ברשיון