גלים أمواج חדשות
כניסה
דף ראשי > מדינה ופוליטיקה > התפרסמו תוצאות הבחירות המקומיות פורסם: 12/11/2008

התפרסמו תוצאות הבחירות המקומיות

הכתבה מבוססת על תכנים באדיבות

ניר ברקת.ראש העיר של ירושלים
ניר ברקת.ראש העיר של ירושלים

לאחר לילה של מתח, התפרסמו הבוקר (רביעי) התוצאות של הבחירות לרשויות המקומיות. תוצאות הבחירות שהתקיימו אתמול קובעות במידה רבה כיצד יראו חמש השנים הקרובות ברשויות המקומיות בישראל.


בחלק מן הרשויות התחלף ראש הרשות המקומית, ובחלקן נבחר ראש העיר הקודם לתקופת כהונה נוספת. 13 רשויות מקומיות יאלצו לערוך סיבוב שני של בחירות; מועמד חייב לזכות לפחות ב-40% מקולות הבוחרים כדי לעמוד בראש הרשות המקומית, ובחלק מן הרשויות, כמו מטולה, קריית שמונה, רהט וקריית אונו, אף מועמד לא קיבל יותר מ-40% מן הקולות.

 

ראש הראשות המקומית והרכב המועצה המקומית, משפיעים במידה גדולה מאד על החינוך, על הדיור, על מקומות העבודה ועל איכות החיים של כולנו.

 

מה קורה בערים הגדולות?

בתל אביב, זכה ראש העיר המכהן רון חולדאי בלמעלה מ-50% מקולות הבוחרים, והוא ימשיך בתפקידו כראש עיריית תל אביב. המתחרה העיקרי שלו, חבר הכנסת דב חנין, זכה רק ב-34% מן הקולות. עם זאת, שתי המפלגות הגדולות – של חולדאי  ושל חנין – זכו כל אחת בחמישה מקומות במועצה המקומית.


אחוז ההצבעה בתל אביב, לא היה גבוה גם הפעם ועמד על 32% בלבד. לשם השוואה – בבחירות הקודמות, בשנת 2003, עמד אחוז ההצבעה בתל אביב על 30% מסך כל בעלי זכות ההצבעה.

 

גם בחיפה זכה ראש העיר המכהן, יונה יהב, לתקופת כהונה נוספת. המתחרה העיקרי של יונה יהב היה הניצב בדימוס יעקב בורובסקי, והקרב ביניהם היה צמוד לאורך רוב הלילה.

 

לעומת זאת, בירושלים התחולל הפעם מהפך: המועמד החילוני ניר ברקת ניצח את המועמד החרדי מאיר פורוש בהפרש של כ- 9%, כאשר קיבל 52% מקולות הבוחרים, ואילו פורוש קיבל 43% מן הקולות. ארקדי גאידמק, שגם הוא התמודד על ראשות העיר ירושלים, קיבל 3.6% מן הקולות בלבד. עוד לפני ההודעה הרשמית על תוצאות האמת, הגיע ניר ברקת למטה הבחירות שלו ואמר בשמחה כי "ירושלים ניצחה, ירושלים הרוויחה, מדינת ישראל ניצחה, ואני מתכוון להביא את ירושלים למקום שמגיע לה".

מאת שירה מאירסון    פורסם: 12/11/2008

חדשות הילדים |  כניסת משתמשים |  הרשמה |  הדרכה למורים |  אתר לדוגמה |  על אודות האתר |  צרו קשר |  נגישות

כל הזכויות שמורות © עמותת סנונית (ראו תנאי שימוש)  |  האתר פועל ברשיון