גלים أمواج חדשות
כניסה
דף ראשי > חברה וכלכלה > סליחות בכותרות: מראדונה פורסם: 24/8/2015

סליחות בכותרות: מראדונה

מתי לאחרונה ביקשתם סליחה ממישהו? דייגו ארמנדו מראדונה, מגדולי הכדורגלנים בכל הזמנים, עשה זאת לאחרונה. לקראת יום הכיפורים ועשרת ימי הסליחות הקודמים לו, אנחנו מביאים סדרת כתבות על סליחות שעלו לכותרות

מאת: שי וינשטין

הימים והשבועות שלפני יום הכיפורים מוקדשים לחשבון נפש ולאמירת סליחות. בסדרת כתבות חדשה נציג לכם סליחות מפורסמות.

מונדיאל 1986

לפעמים, כדורגל אינו רק משחק, והמפגש בין שתי קבוצות הוא בעל משמעות שחורגת מכר-הדשא. משחק כזה היה במונדיאל 1986 במקסיקו. שלב רבע הגמר הפגיש את הנבחרות של אנגליה וארגנטינה, שתי מדינות שהיו מצויות בסכסוך קשה על השליטה באיי פוקלנד, הסמוכים לארגנטינה. ארבע שנים לפני כן, בשנת 1982, פלשה ארגנטינה לאִיים, והצבא האנגלי כבש אותם בחזרה. הקרבות בין הצדדים, שנודעו בשם "מלחמת פוקלנד", היו שיא של מחלוקת ארוכת-שנים בין המדינות, שהובילה גם ליריבות גדולה בין שתי הנבחרות.

מראדונה פורץ קדימה
מראדונה פורץ קדימה, מונדיאל 1986 

שער יד האלוהים

המחצית הראשונה של המשחק הסתיימה ללא שערים, ושתי הקבוצות עלו למחצית השנייה כדי לנצח. ניצחון במשחק היה חשוב במיוחד בעבור הארגנטינאים, שהפסידו במלחמת פוקלנד והרגישו שניצחון במשחק יחזיר להם את כבודם. אבל שום ארגנטינאי לא ניחש מה יקרה בדקות הבאות, שנכנסו להיסטוריה של הכדורגל העולמי.

בדקה ה-51 התרומם דייגו מראדונה שחקן נבחרת ארגנטינה אל הכדור מול השוער האנגלי, פיטר שילטון. מראדונה היה הכוכב של ארגנטינה והשחקן הטוב בעולם, אבל הוא גם היה נמוך ולא היה לו סיכוי לנגוח את הכדור לפני ששילטון ירחיק אותו מהשער. מראדונה הדף את הכדור בידו לתוך השער האנגלי והכדור נכנס. להפתעת כולם, השופט הטוניסאי, עלי בין-נאסר, לא הבחין בנגיעת היד ואישר את השער – 1:0 לארגנטינה! לאחר המשחק לא הודה מראדונה שנגע בכדור בידו, אך רמז לכך כשאמר שהשער נכבש בעזרת יד האלוהים. אמירה זו גם העניקה לשער את כינויו – "שער יד האלוהים".

צפו בשער "יד האלוהים" של מראדונה:

שער המאה

ארבע דקות מאוחר יותר שוב כבש מראדונה שער, והפעם במבצע אישי מרהיב. הוא קיבל את הכדור סמוך למחצית המגרש ופתח בריצה שנעצרה רק בשער, כשהוא עובר בדרך חמישה שחקנים אנגלים. שער זה זכה לכינוי "שער המאה", ואנשים רבים מחשיבים אותו לשער היפה ביותר שנכבש אי-פעם. אנגליה כבשה שער משלה לקראת הסיום, והתוצאה הסופית הייתה 2:1 לטובת ארגנטינה. בהמשך המונדיאל ניצחה ארגנטינה בחצי הגמר ובגמר, וזכתה בגביע העולם בפעם השנייה בתולדותיה.

התנצלות מאוחרת

מראדונה מעולם לא התנצל בפני האנגלים על השער שכבש בידו. שנים רבות מאוחר יותר, הוא תיאר את עצמו כמי ש"גונב מגנב". בכך הוא התכוון, ששליטתם של האנגלים באיי פוקלנד אינה ראויה, ולכן השער שהביא לניצחון ארגנטינה על אנגליה היה מקובל בעיניו. אבל במשחק בין אנגליה לארגנטינה היה גם צד שלישי – השופט עלי בין-נאסר, ש"רומה" בידי מראדונה. ב-17 באוגוסט 2015, בזמן שביקר בטוניסיה, ביקר מראדונה בביתו של השופט והתנצל בפניו בפומבי.

מה דעתכם?

האם ביקשתם סליחה ממישהו? האם מישהו ביקש מכם סליחה? איך הרגשתם?

שתפו אותנו בתגובית.

   

úâåáåú ìëúáä
פלא הרבה יותר טוב ממרדונה (אורי , אשדוד 03.01.2017)
פלא הוא אלוף
ניימר (נעם , אשדוד 22.12.2016)
נימר שחקן טוב אבל לא יותר מפלא ומרדונה
מרדונה הוא אלוף אבל לא יותר טוב מפלא (אורי , אשדוד 21.12.2016)
פלא הוא יותר טוב ממרדונה
מרדונה חזק (אלירן , שהם 21.12.2016)
מרדונה טוב
יד האלוהים (רגב , שוהם 09.10.2016)
איזה גולללללאאאאאאאאסססססססוווווווו
סליחה (ענר , אלקנה 07.10.2016)
ביקשתי סליחה על משהו
יפה (נועה , בת ים 06.10.2016)
לא הכי מעניין אבל יפה
יפה (יוסי , רמגש 21.06.2016)
כעכגעכגד
ארגנטינה אלופה (הילל 27.03.2016)
ארגנטינה אלופה
איזה צדיק (דוד , רחובות 31.01.2016) (ì"ú)
למה (ניר וערד 30.10.2015)
אני וניר חושבים שמרדונה לא היה צריך להתנצל בפני השופט אבל הוא לא היה צריך להתנצל בפני אנגליה כי גול זה גול ואין מה לעשות לכן אני חושב שמרדונה לא היה צריך להתנצל בפני אנגליה
סליחות (אורי ה 30.10.2015)
בכיפור ביקשו ממני סליחה וגם אני ביקשתי מאחרים סליחה על כל מה שקרה כל השנה
היה טוב (עידן ר 30.10.2015)
מעולה
חדשות הילדים |  כניסת משתמשים |  הרשמה |  הדרכה למורים |  אתר לדוגמה |  על אודות האתר |  צרו קשר |  נגישות

כל הזכויות שמורות © עמותת סנונית (ראו תנאי שימוש)  |  האתר פועל ברשיון