גלים أمواج חדשות
כניסה
דף ראשי > בעולם > רנטה: בעקבות הפרפר הכחול > יוצאים לחיפושים פורסם: 26/6/2016

רנטה: בעקבות הפרפר הכחול

אי-הבנה מלמדת

יוצאים לחיפושים

רדפנו אחרי הפרפר הכחול מהזריחה ועד השקיעה, ובדרך נחשפנו לטבע המגוון שעל גדות הנהר

 

יוצאים לחיפושים

למחרת עם אור ראשון, עוד לפני זריחת החמה כבר היינו בדינגי שלנו. צ'וץ' לא היה מרוצה, שכן הוא רגיל שאנו מבלים יחד את שעת שתיית הקפה וארוחת הבוקר. הסברנו לו שמוקדם בבוקר הפרפרים מתחממים בשמש, וזו שעה טובה לצפות בהם, אך הוא לא הבין מדוע אנו מעדיפים לחפש פרפרים, גם אם הם כחולים, במקום לגרד את אחורי האוזניים שלו.

צ'וץ' לא מרוצה שבמקום ללטף אותו אנו הולכים לחפש פרפרים כחולים
צ'וץ' לא מרוצה שבמקום ללטף אותו אנו הולכים לחפש פרפרים כחולים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הידעת?

חילוף החומרים של פרפרים אינו מייצר מספיק חום על מנת לאפשר תעופה, ולכן פרפרים רבים חייבים להתחמם בשמש. לאחר שהם סופגים את החום הדרוש להם הם יכולים לפרוש כנפיים ולעוף. גם ליד הבית שלכם תוכלו להבחין בפרפרים נחים בשמש על מנת להתחמם.

 

אורן חתר קרוב לגדת הנהר, מפני שחשבנו שהג'ונגל הסבוך אינו מאפשר מעבר אור, ולכן הפרפרים יעדיפו לשבת על עלים וענפים שקרובים לגדה על מנת להיחשף לקרני השמש המחממות. (רוצים לדעת מה ראינו? צפו במצגת וגלו!)

 

החלטנו לפנות בפיצול הנהר הקרוב בעקבות רשרוש ששמענו מהסבך. אימצנו את עינינו והבחנו ביצורים פרוותיים שקיפצו מענף לענף בחינניות רבה ואיזנו את עצמם בעזרת זנב ארוך. אלו היו קופי סנאי שעסקו בקטיף פֵּרות וזלילתם.

צפינו בהם בהנאה רבה, עד אשר אוושת כנפיים (או לפחות כך דמיינו) משכה את תשומת ליבנו. הפנינו את מבטנו למקום הרחש – במרחק של מטר מאתנו ריחף פרפר כחול ענק, שהתרחק מאתנו במהירות. נזכרנו שמטרתנו הייתה למצוא פרפרים ולא קופים, והמשכנו בכיוון שבו נעלם הפרפר החמקמק.

למען הדיוק, ראינו פרפרים כחולים רבים עפים כאילו הם ממהרים לפגישה חשובה, אך לא מצאנו אפילו פרפר אחד שהיה אפשר לצלם אותו. פנייה נוספת בנהר הובילה אותנו ליובל צר במיוחד, שענפי העצים סוככו עליו וסיפקו צל מבורך. קרני אור מועטות בלבד חדרו מבעד למעטה הסבוך, ומפאת רוחבו המוגבל של היובל לא התאפשר לנו להמשיך לחתור בעזרת שני משוטים, ולכן היה עלינו להתקדם בעזרת חתירה במשוט בודד צמוד לסירה.

ואז... חלף לצדנו פרפר כחול גדול במיוחד והתיישב ממש מולנו! כנפיו של הפרפר היו מכונסות, והצד החשוף היה בכלל בצבע חום ולא כחול, אבל הינו בטוחים שזה עניין של דקות בודדות עד שהוא יפרוש את כנפיו ויציג אותן לראווה. היינו מוכנים, כיוונו את המצלמה, אך חלפו דקות ארוכות והפרפר לא זז. נלחמנו בפיהוקים, בבטן המקרקרת ובנוקשות האיברים, אך כאשר הפרפר סוף-סוף פרש כנפיים ועף – לא הספקנו ללחוץ על כפתור המצלמה.

פרפר כחול שכנפיו מכונסות
פרפר כחול שכנפיו מכונסות

חזרנו לסירה אחרי השקיעה. היינו עייפים, רעבים מאוד ודי מאוכזבים. צ'וץ', ששמע על מעללי היום, אמר שאולי לא הצלחנו לצלם את הפרפר הכחול, אבל בטוח נצליח לגרד בסנטרו. הוא גם הוסיף, שאנחנו צריכים להיות מרוצים כי ראינו המון דברים מעניינים. כרגיל, הוא צדק.

פרפר מורפו
פרפר מורפו
   

úâåáåú ìëúáä
איזה יופי (דני , הרצליה 14.07.2016)
איזה יופי להפליג לחפש פרפרים.
נפלא (אלה , חיפה 11.07.2016)
עולם נפלא. כתבו לנו עוד.
מרשים ביותר (טלי , אילת 06.07.2016)
שאפו גדול על המאמצים ועל התמונות המרהיבות. מרתק ממש
אוהבת פרפרים (ולנטינה , הוד השרון 05.07.2016)
כתבה מרתקת, כמה טבע פראי חיות והרפתקאות, תוספת מעולה של המצגות של התמונות, כשאהיה גדולה אני רוצה להיות מגלת ארצות כמוכם! תודה.
הודעה לקוראים (מערכת חדשות הילדים 04.07.2016)
קוראים יקרים, בשל תקלה טכנית התגובות שנשלחו לכתבה נמחקו. טיפלנו בתקלה ואתם מוזמנים לחזור ולכתוב לנו את התגובות ששלחתם. יום טוב והמשך קריאה מהנה!
חדשות הילדים |  כניסת משתמשים |  הרשמה |  הדרכה למורים |  אתר לדוגמה |  על אודות האתר |  צרו קשר |  נגישות

כל הזכויות שמורות © עמותת סנונית (ראו תנאי שימוש)  |  האתר פועל ברשיון