גלים أمواج חדשות
כניסה
דף ראשי > ספורט > המעז מנצח! פורסם: 13/9/2016

המעז מנצח!

דרור היה טייס קרב בחיל האוויר הישראלי. הוא נפצע בתאונת דרכים, ומאז הוא משותק מהמותניים ומטה. דרור עוסק בענפי ספורט רבים וגם בספורט אתגרי.
בימים אלה הוא מתחרה במשחקים הפאראלימפיים בריו. איך הוא ושאר חבריו הספורטים עושים זאת? על כך בכתבה שלפניכם

מאת: עדי שניידר

בשבוע שעבר נפתחו בטקס חגיגי ויפה בריו דה ז'ניירו המשחקים הפאראלימפיים – תחרויות אולימפיות לספורטאים עם מוגבלות.

 

דרור גולש מצוק
דרור גולש מצוק

 

אנשים עם מוגבלויות

אנשים עם מוגבלות הם אנשים שאינם יכולים לבצע פעילות רגילה כמו: ללכת, לראות, לשמוע ועוד... ישנם מי שנולדים עם מוגבלות ואחרים שעברו מחלה, תאונה, פיגוע או מלחמה שגרמו לה.

 

המשחקים הפאראלימפיים נערכים כל ארבע שנים, צמוד למשחקים האולימפיים ובאותו המקום. השנה ייצגו את ישראל  ספורטאים פאראלימפיים ב-11 ענפי ספורט שונים, ובהם: אופני יד, אתלטיקה, שיט מפרשיות, טניס בכיסאות גלגלים, טניס שולחן ושחייה.

 

ישראל במשחקים הפאראלימפיים

ישראל משתתפת במשחקים הפאראלימפיים מאז שהתחילו ברומא בשנת 1960. במסגרת זו הציגו הספורטאים שלנו הישגים נאים וזכו במדליות רבות: 124 מדליות זהב, 124 מדליות כסף ו-132 מדליות ארד.

 

 

דרור זכה במדליית זהב באולימיפאדת אתונה
דרור זכה במדליית זהב באולימיפאדת אתונה

אחד הספורטאים הוא דרור כהן, אשר יתחרה בענף שיט מפרשיות יחד עם חברי הצוות שלו, ארנון אפרתי ושמעון בן יעקב.

 
דרור היה טייס קרב בחיל האוויר הישראלי. הוא נפצע בתאונת דרכים, ומאז הוא משותק מהמותניים ומטה, ולכן הוא מרותק לכיסא גלגלים. אמנם הוא אינו יכול ללכת, לרוץ, לשחק כדורגל או לקפוץ, אבל בעצם, הוא יכול לעשות הכול בדרכו המיוחדת, המתאימה לאנשים עם מוגבלות – אפילו להיות אלוף העולם!


אולימפיאדת ריו היא האולימפיאדה החמישית של דרור. הוא השתתף באולימפיאדות בסידני, באתונה, בבייג'ין ובלונדון. באולימפיאדה באתונה אף זכה להניף את דגל ישראל ולשיר את התקווה, כאשר זכה במדליית זהב יחד עם חבריו לצוות ארנון אפרתי ובני וקסלר. כיום שמעון בן יעקב החליף את בני וקסלר בצוות השיט, וגם עכשיו, כמו אז, הם מקווים לשיר את  המנון המדינה בברזיל.

דרור אינו עוסק רק בשיט. הוא חובב ספורט אתגרי מושבע, והתנסה כמעט בכל ענפי הספורט: סקי, סקי מים, גלישת מצוקים, כדורסל וטניס. הוא אף השתתף פעמיים בראלי פאריז–דקר [מרוץ מכוניות שטח במסלול שאורכו כ-9000 ק"מ].

 

 

דרור בהכנות לריו 2016
דרור בהכנות לריו 2016

כיצד הוא עושה זאת? דרור רודף אחר החלומות שלו; הוא מתאמן הרבה ומאמין כי "המעז מנצח" – בספורט או בכל עיסוק אחר בחייו.
השנה, דרור הוא אחד מ-33 ספורטאים פאראלימפיים שמייצגים את ישראל בברזיל. מהאולימפיאדה בלונדון, שנערכה בשנת 2012, חזרה המשלחת הפאראלימפית כשברשותה שמונה מדליות, בהן מדליית הזהב שבה זכה נועם גרשוני בענף הטניס. דרור וכל חברי המשלחת לריו מקווים לשחזר את ההישג ואף יותר מכך. אנו נאחל להם הצלחה ונחזיק אצבעות.

 

המשחקים הפאראלימפיים יתקיימו  עד 18 בספטמבר וישודרו בערוץ הראשון.

לוח התחרויות המלא: http://www.aisrael.org/?CategoryID=678&ArticleID=54210

 

   

úâåáåú ìëúáä
כל הכבוד (רעות , קריית גת 26.10.2016)
שתמשיך לעשות את מה שאתה עושה ותגשים את החלום שלך ושתאמין בעצמך
המעז המנצח ! (תמיר , מודיעין 14.10.2016)
נכתבה יפה מאוד בעיני ומסבירה שכוח הרצון הוא חזק מאוד ואני למדתי שאם אני רוצה לעשות משהוא אסור לי לוותר עליו ולנסות עד שאני אצליח
חדשות הילדים |  כניסת משתמשים |  הרשמה |  הדרכה למורים |  אתר לדוגמה |  על אודות האתר |  צרו קשר |  נגישות

כל הזכויות שמורות © עמותת סנונית (ראו תנאי שימוש)  |  האתר פועל ברשיון