גלים أمواج חדשות
כניסה

משמיעים קול על הפשעים בסוריה

אכפת לנו, כואב לנו. זה מה שרצו לומר כ-1500 אנשים שהתאספו בירושלים, בתקוע, בבאר שבע, ובמקומות אחרים בארץ, כדי להביע הזדהות עם מאות אלפי בני אדם – קרבנות מלחמת האזרחים בסוריה. על המלחמה וקצת על מה שאפשר לעשות למען קרבנותיה, בכתבה שלפניכם.

מערכת החדשות

משמיעים קול

רגע לפני יום הכיפורים התכנסו עשרות אנשים לתפילה ולשירה משותפת בשכונת ימין משה, הממוקמת למרגלות טחנת הרוח ומול חומות העיר העתיקה. לחצו כאן וצפו במשתתפי העצרת שרים "לו יהי".

לא רק בירושלים, גם בתקוע, באר שבע, רמת הגולן, תל אביב, חיפה ופרדס חנה, התאספו אנשים, כדי להזדהות עם אזרחי סוריה החפים מפשע – קורבנות מלחמת האזרחים במדינה - ולזעוק את כאבם.לחצו כאן וצפו במשתתפי העצרת בירושלים – זועקים ממש!

עצרת תפילה בימין משה
עצרת תפילה בימין משה

 על מה הזעקה?

כבר חמש שנים שאזרחי סוריה סובלים מהמלחמה המתמשכת במדינתם. יש אומרים שכשליש מ-20 מליון אזרחי המדינה הם פליטים בימים אלו מפציצים מטוסים רוסים ושכונות בעיר חאלב שבסוריה. בעקבות ההפצצות נהרגו תושבים רבים וגם עובדי סיוע ממדינות זרות, אחרים נפצעו, בתי ספר ובתי חולים נפגעו והושבתו ומצרכים חיוניים של מזון וציוד רפואי אינם מגיעים לעיר.

איך אפשר לעזור לאנשים החפים מפשע שמותקפים מן האוויר?

באזורי הקרבות נמצאים כוחות של ארצות הברית ומדינות אחרות, הפועלים נגד ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש), שכבש חלקים מסוריה במהלך מלחמת האזרחים. יש מי שקוראים למדינות המערב להכריז על שטחי הקרבות העיקריים והשטחים שבהם מותקפים אזרחים כשטחים אסורים לטיסה, ולהשתמש בכוחותיהן כדי לחסום כניסת מטוסים סוריים ורוסיים לשטחים האלה.

צעד אפשרי נוסף להפסקת ההרג וההרס הוא שארצות הברית לא תסתפק רק בלחימה בדאע"ש אלא תגביר את מעורבותה גם באזורים שבהם פועלים כוחות הנשיא בשאר אל-אסד ורוסיה. הסיכון בצעד כזה עלול להיות עימות בין ארצות הברית לרוסיה.

כדי להבין מה קורה בסוריה, לחצו על הכרטיסיות.

מה גורם למנהיג לפגוע בכוונה באזרחים חפים מפשע במדינתו? ומה הקשר של רוסיה למלחמה?

על כך – בעמוד הבא

   

חדשות הילדים |  כניסת משתמשים |  הרשמה |  הדרכה למורים |  אתר לדוגמה |  על אודות האתר |  צרו קשר |  נגישות

כל הזכויות שמורות © עמותת סנונית (ראו תנאי שימוש)  |  האתר פועל ברשיון