גלים أمواج חדשות
כניסה
דף ראשי > חברה וכלכלה > לא מקבלת את התשובה לא! פורסם: 21/3/2018

לא מקבלת את התשובה לא!

שנהב בת ה-9, החליטה להתנדב עם כלבים בצער בעלי חיים בבאר שבע לאחר שביקשה מהוריה לאמץ כלב והם לא הסכימו. במהלך ההתנדבות שלה היא משחקת איתם, מנקה אותם ומבלה איתם כמעט בכל יום.

מאת: הילה גואטה 

הכתבה נכתבה על ידי סטודנטית מהמחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, במסגרת קורס על חדשות לילדים

 

שנהב נועם בת ה- 9 גרה בעומר, יש לה עוד שני אחים ואחות שגדולים ממנה. שנהב היא ילדה מאוד חברותית, נמצאת בחוג ריקוד ובצופים ביחד עם כל החברים שלה. היא אוהבת לראות טלוויזיה בעיקר ארתור וגם לשחק במחשב. בנוסף לכל התחביבים של שנהב היא גם מתנדבת עם כלבים בצער בעלי חיים בבאר שבע.


 

בתמונה שנהב נועם בת ה -9 מחבקת את שוקו

שנהב רצתה לגדל כלב וקיבלה מהוריה המון פעמים את התשובה לא, הם לא רצו לגדל כלב, כתוצאה מהסירוב, שנהב העלתה רעיון פתרון יצירתי למצב והחליטה להתנדב בצער בעלי חיים. שנהב מגיעה כל יום הביתה אחרי בית הספר אוכלת והולכת מהר לעשות שיעורים כדי שאמא שלה או אחד האחים שלה יוכל להקפיץ אותה לצער בעלי חיים, זה אחד הדברים שהיא מאוד מחכה לו במהלך היום.

 

החלטתי להגיע אל שנהב הביתה לשמוע את הסיפור יותר לעומק ממנה ומשם להמשיך איתה ליום התנדבות בצער בעלי חיים לראות על מה מדובר. שהגענו למקום כולם הכירו את שנהב וקיבלו אותה מאוד יפה ואחת העובדות במקום אמרה לשנהב שנצא החוצה כי הגיעו כמה כלבים חדשים, שיצאנו למתחם של הכלבים בחוץ היה רעש רב של נביחות הכלבים אבל את שנהב זה לא עניין, היא עברה כלוב כלוב אמרה לכל הכלבים שלום ליטפה את כולם ובו בזמן חיפשה גם את הכלבים החדשים שהיו מפוזרים בכלובים השונים. הופתעתי לראות איך שנהב מתמצאת שם ואיך היא יודעת לנטרל את העצב לראות כלבים מאחורי כלוב ולהפוך את זה למשהו שהוא הנאה.

 

הרעיון על התנדבות בצער בעלי חיים הוא לא רעיון שגרתי, איך בעצם חשבת עליו?

" האמת שלא כל כך הכרתי את צער בעלי חיים לפני, הייתי אצל חברה שלי עמית, הם קיבלו כלב חדש וששאלתי את אמא שלה מאיפה הם הביאו את הכלב היא אמרה שהם אימצו אותו מצער בעלי חיים ושיש שם המון כלבים שמחפשים בית. שחזרתי הביתה ממנה שאלתי את אמא שלי יותר לעומק על צער בעלי חיים ואמרתי לה שאני רוצה ללכת להיות שם קצת אז היא ביררה לי אם הם מחפשים אנשים שיתנדבו וככה החלטנו על זה"

 

איך הרגשת בפעם הראשונה שנסעת לשם?

"לא כל כך ידעתי מה הולך להיות או איך המקום נראה אפילו. קצת היה מפחיד בהתחלה אני זוכרת שרק נכנסתי ורק ראיתי שורות של כלובים ושמעתי מלא נביחות. אמא שלי הייתה איתי אז קצת הרגשתי יותר בטוחה".

 

הרעיון על התנדבות בצער בעלי חיים הוא לא רעיון שגרתי, איך בעצם חשבת עליו?

" האמת שלא כל כך הכרתי את צער בעלי חיים לפני, הייתי אצל חברה שלי עמית, הם קיבלו כלב חדש וששאלתי את אמא שלה מאיפה הם הביאו את הכלב היא אמרה שהם אימצו אותו מצער בעלי חיים ושיש שם המון כלבים שמחפשים בית. שחזרתי הביתה ממנה שאלתי את אמא שלי יותר לעומק על צער בעלי חיים ואמרתי לה שאני רוצה ללכת להיות שם קצת אז היא ביררה לי אם הם מחפשים אנשים שיתנדבו וככה החלטנו על זה".

 

איך הרגשת בפעם הראשונה שנסעת לשם?

"לא כל כך ידעתי מה הולך להיות או איך המקום נראה אפילו. קצת היה מפחיד בהתחלה אני זוכרת שרק נכנסתי ורק ראיתי שורות של כלובים ושמעתי מלא נביחות. אמא שלי הייתה איתי אז קצת הרגשתי יותר בטוחה".

צער בעלי חיים

בישראל פועלות כמה עמותות שונות בשם צער בעלי חיים, מטרתן העיקרית היא מניעת צער וסבל מבעלי החיים. העמותות השונות פועלות למתן הגנה ומקלט לבעלי החיים, נאבקות בהתאכזרות לבעלי החיים, מעודדות אימוץ חיות מחמד ופועלות לשכנע את הקהילה להבנה ולטיפול בבעלי חיים. העמותות ממומנות על ידי תרומות.

 

כמה את מחכה לנסיעה לצער בעלי חיים?

"אני ממש מחכה, יש ימים שאני יושבת בכיתה ורק מחכה שיגמר היום כדי שאני כבר אלך. זה כמו עוד חוג בשבילי, אני מסיימת את השיעורים שלי ממש מהר ומזרזרת את אמא שלי או את אחים שלי כדי שכבר יקחו אותי.

 

מה את עושה בצער בעלי חיים? את רק משחקת עם הכלבים או שיש עוד דברים שאת עושה?

אני לרוב משחקת איתם אבל יש עוד מלא דברים שאני עוזרת בהם, מסרקת אותם, מאכילה אותם, לוקחת אותם למרפאה של המקום וגם מטיילת איתם בתוך המתחם. ואם יש גורים למרות שלא תמיד יש אז אני עוזרת לנקות קצת את המתחם שלהם כי הוא שונה משל כולם.

 

לא קצת קשה לך להיות שם? לראות את הכלבים ככה סגורים, אחרי שנטשו אותם, התעללו בהם או סתם כי אף אחד לא רצה לאמץ אותם?

"האמת שיש בזה משהו מאוד עצוב, הם הרבה כלבים ביחד וכולם רוצים שישחקו איתם, אבל אני מסתכלת על הדבר הטוב בזה, אני משחקת איתם ואז גם להם הרבה יותר כיף וגם לי".

איך את מרגישה שאת רואה משפחות מגיעות לאמץ את הכלבים, את לא מרגישה שנקשרת אליהם?

"עצוב לי מאוד, זה ממש מבאס והאמת שלפעמים אני קצת מקנאה כי אני יודעת שלהם כן מרגשים לגדל כלב ולי אסור. אבל מצד שני לפחות הכלבים מרוויחים משפחה שתדאג להם ותאהב אותם והם לא ישארו לבד שם.

הכלבים שנמצאים בצער בעלי חיים אלו כלבים שסוגרים כל היום ורק מחכים שמישהו יאמץ אותם, שנהב פשוט מגיעה, משחקת איתם, עוזרת לנקות אותם ומעניקה להם המון חום ואהבה שמגיע להם לקבל והם לא מקבלים, היא מתגברת על כל הצער והעצב שעומד מאחורי הסיטואציה בה היא נמצאת, והופכת אותה למקור הנאה בשבילה ובשביל הכלבים."

רוצים להתנדב?

   

חדשות הילדים |  כניסת משתמשים |  הרשמה |  הדרכה למורים |  אתר לדוגמה |  על אודות האתר |  צרו קשר |  נגישות

כל הזכויות שמורות © עמותת סנונית (ראו תנאי שימוש)  |  האתר פועל ברשיון