גלים أمواج חדשות
כניסה
דף ראשי > חברה וכלכלה > תרומה מתוקה פורסם: 27/3/2019

תרומה מתוקה

סהר לביא, בת 12, תלמידת כיתה ז' ביישוב מיתר שבדרום הארץ, הצליחה לשלב בין שתי האהבות שלה: תרומה לזולת ואפייה.

מאת: אוריה כספי

הכתבה נכתבה על ידי סטודנט מהמחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, במסגרת קורס על חדשות לילדים

כשסהר לביא הייתה בכיתה ה' היא הציעה לשלושה מחבריה לכיתה רעיון: לאפות דברי מתיקה ולמכור אותם במרכז המסחרי של היישוב, ולתרום את הכסף שירוויחו למחלקת הילדים בבית חולים. סהר מספרת: "רצינו לקחת את כל הכסף שנרוויח מהמכירה לחנות צעצועים כדי לקנות בובות ומשחקים, כדי שנוכל לתרום לילדים חולים בבית החולים סורוקה בבאר שבע".

סהר יזמה את המכירה בעקבות פרויקט מודעות לתרומה לסביבה בבית ספרה. לדבריה, בהתחלה חבריה חששו שמא לא יצליחו למכור את המאפים ולא ירוויחו די כסף למשחקים, אך היא הצליחה לשכנע אותם שהמאפים יהיו יפים, מתוקים וטעימים כל כך, שאיש לא יוכל לעמוד בפניהם.

 

סהר לביא עם תעודת ההוקרה שקיבלה מבית החולים סורוקה.
צילום: אוריה כספי

את ההכנות למכירה הם עשו בכיתה במהלך שיעור חופשי. הם חילקו ביניהם מה כל אחד צריך להביא ואיזה מצרכים נחוצים לאפייה. לאחר מכן אפו וקישטו קאפקייקס בבית של אחד החברים ואף קיבלו תרומה מקיוסק ביישוב חטיפים וממתקים כדי להוסיף למכירה. ביום המכירה הם הקימו שולחן צבעוני ועליו הממתקים והעוגות. סהר מספרת שכלל לא היה קשה למכור, וכי אנשים שהגיעו למכירה התרגשו כל כך מהמטרה עצמה, והחליטו לתרום מכספם גם בלי לקנות מאפים: "פשוט נתנו לנו כסף בלי לקחת קאפקייק".

לאחר המכירה נסעו סהר וחבריה לקנות מגוון צעצועים, משחקים ובובות. הם חילקו אותם במחלקות ילדים שונות בבית החולים סורוקה בעיר בבאר שבע. במהלך חלוקת הצעצועים סהר וחבריה נתקלו בקושי: "ממש התאכזבנו שלא נתנו לנו להיכנס ללמחלקה של חולי סרטן, כי הם היו בזמן טיפולים. רק המבוגר המלווה נכנס בלעדינו ונתן להם את הצעצועים ".

סהר נהנתה והרגישה סיפוק מכל התהליך. היא התרגשה מאוד לראות ילדים בגילה וגם צעירים ממנה שמחים מהמעשה שהיא יזמה למענם. סהר מספרת: "אחרי המכירה כל החברים שלי ניהלו שיחה בכיתה, וכל אחד אמר שהוא התרגש לתרום מעצמו ומהזמן שלו למען ילדים חולים".

 

תעודת ההוקרה שקיבלה סהר מבית החולים סורוקה.
צילום: אוריה כספי

סהר יזמה מבצע מכירה נוסף לתרומה לילדים חולים, וכעת היא רוצה לחשוב על רעיון אחר, חדש ויצירתי שדרכו תוכל לתרום לזולת וגם תצליח לחבר בין תרומה ואפייה שהיא אוהבת כל כך.

סהר וחבריה קיבלו תעודת הוקרה על תרומתם לבית החולים סורוקה בבאר שבע. התעודה תלויה בחדרה על הקיר, ובכל פעם שהיא מתבוננת בה חיוך רחב עולה על פניה והיא חשה צורך להמשיך לתרום ולתת מעצמה למען אחרים.

   

חדשות הילדים |  כניסת משתמשים |  הרשמה |  הדרכה למורים |  אתר לדוגמה |  על אודות האתר |  צרו קשר |  נגישות

כל הזכויות שמורות © עמותת סנונית (ראו תנאי שימוש)  |  האתר פועל ברשיון