גלים أمواج חדשות
כניסה
דף ראשי > חברה וכלכלה > המאגר הביומטרי > האח הגדול פורסם: 17/11/2009

המאגר הביומטרי

האח הגדול

יתרונות

חסרונות

האח הגדול

האם תתרחש מהפכה במדינת ישראל? בימים אלו עומד לקריאה בכנסת חוק המאגר הביומטרי. מהו המאגר? במה הוא יתרום ומה אומרים המתנגדים לו? בואו לקרוא על הנושא החשוב הזה.

מאת מערכת חדשות הילדים

לכל אחד מבנה רשתית ייחודית
לכל אחד מבנה רשתית ייחודית

חשבתם שהפרטיות שלכם תיפגע אם תהיו חברים ב'פייסבוק'? יש כלי שעלול לפגוע בפרטיותכם הרבה יותר. לאחרונה הועלתה בכנסת הצעה להקמת מאגר ביומטרי לכל אזרחי המדינה.

 

מהו המאגר הביומטרי ואיך הוא יעבוד?
ביו=חי; מטרי= בדיקה; השיטה הביומטרית בודקת נתונים המתקבלים מהגוף החי, לדוגמה: טביעות אצבע, קול, תווי פנים, קשתית העין, DNA ועוד. אם עד היום הזדהינו במספר תעודת הזהות שלנו או בשמנו, הרי שמעתה הזיהוי יהיה על פי הנתונים הביולוגיים שלנו. אלו הם נתונים ייחודיים לכל אדם וכמעט שאינם משתנים במהלך הזמן, ולכן הזיהוי הביומטרי הוא מדויק מאוד. כבר היום יש מקומות מאובטחים המזהים עובדים על פי טביעות האצבע שלהם או קולם.
על פי הצעת החוק החדשה, כל אדם שייוולד ייבדק וכל הנתונים ייכנסו למאגר הביומטרי.

 

המצב בעולם ובישראל
כיום יש מעט מאוד מדינות המתכננות מאגר ביומטרי. למעשה יש רק מדינות בודדות בשלב מתקדם בהקמת המאגר כמו תימן ופקיסטן. עם זאת, מדינות רבות באירופה עובדות על הקמת מערכת ממוחשבת לדרכונים, שתאפשר מעבר מהיר בגבולות היבשת.
חבר הכנסת מאיר שטרית הוא שהציע את החוק בכנסת והיא אמורה לאשר אותו. תחילה, נדחה החוק בקריאה הראשונה (כל חוק צריך לעבור שלוש קריאות), אבל בפעם השנייה שהועלה החוק להצבעה, החוק התקבל.

כעת יש להעביר את החוק בקריאה שנייה ושלישית. אם הוא יתקבל והמתנגדים לא יגישו עתירה לבג"ץ יתחילו לעבוד על הקמת המאגר. זו הסיבה שגופים ואנשים פרטיים מנסים לשכנע את חברי הכנסת - לכאן ולכאן. כבר זמן רב לא הייתה הכנסת מפולגת כל כך.

  

   

úâåáåú ìëúáä
מטורפים (אלון , תל אביב 04.07.2017)
אין להם זכות לקחת את הדי-אן-אי שלי,זו חדירה לפרטיות,ובנוסף ה ידעו את הכול עלי ואפילו יוכלו לשבט אוי בלי ידיעתי,מתנגד מאוד
משמת חירום (גיא מ 02.02.2016)
לדעתי הרעיון הוא מצויין משום שאם אתה איבדת את התעודת זהות שלך כך אף אחד לא יוכל להשתמש בה לדברים רעים
משימת חרום (שי כ. :) , ראשון ציון 02.02.2016)
לדעתי הוא רעיון מעולה לדוגמה אם יגנבו לי אתה הפלאפון אז ידעו מי עשה את זה.
מסכים (דניאל ס 25.02.2015)
זה רעיון טוב
משימת חרום (דנה 25.02.2015)
לדעתי זה טוב
חדשות הילדים |  כניסת משתמשים |  הרשמה |  הדרכה למורים |  אתר לדוגמה |  על אודות האתר |  צרו קשר |  נגישות

כל הזכויות שמורות © עמותת סנונית (ראו תנאי שימוש)  |  האתר פועל ברשיון